Start arrow Aktualności
Aktualności
Otwarcie Sali Edukacyjnej "OGNIK" - 19 maja 2016 r. Drukuj Email
23.05.2016.
W dniu 19 maja 2016 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie odbyło się uroczyste otwarcie Salki Edukacyjnej "OGNIK" utworzonej w ramach rządowego programu "Bezpieczna +". Głównym celem programu realizowanego w latach 2015-2018 jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią.
Czytaj całość…
 
Dzień Strażaka 2016 Drukuj Email
23.05.2016.
19 maja 2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie odbył się uroczysty apel z okazji "Dnia Strażaka".

Na uroczystość przybyli, między innymi:
  • Przemysław Matysiak reprezentujący Panią Teresę Hałas – Posła na Sejm RP;
  • st. bryg. Marek Dziedzic – przedstawiciel Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie;
  • Henryk Czerniej – Wicestarosta Krasnostawski;
  • Marek Nowosadzki – Przewodniczący Rady Powiatu Krasnostawskiego;
  • Ks. Henryk Kozyra – Powiatowy Kapelan Strażaków;
  • Dh Zbigniew Ostrowski – V-ce Prezes ZOP ZOSP RP w Krasnymstawie;
  • Andrzej Osipowski – Kierownik Oddziału OC i Logistyki LUW w Lublinie.

Ponadto w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów z terenu powiatu krasnostawskiego, służb mundurowych oraz instytucji współdziałających.
Czytaj całość…
 
Rys historyczny Straży Pożarnej w Krasnymstawie Drukuj Email
13.05.2016.
Straż Pożarną w Krasnymstawie utworzono 5 kwietnia 1881 roku. Jej założycielem był referent magistratu – Wincenty Certowicz. Straż została zarejestrowana jako organizacja wyższej użyteczności do zwalczania pożarów – uzyskała pełną aprobatę burmistrza, starosty oraz okupacyjnych władz carskich.

W chwili założenia OSP w Krasnymstawie zrzeszała w swych szeregach 120 członków rekrutujących się ze środowiska robotniczego, inteligencji pracującej i rzemieślników. Na jej czele stanął Wincenty Certowicz.
Czytaj całość…
 
Dzień Strażaka 2016 - Msza Św. w dniu 4 maja 2016 r. Drukuj Email
10.05.2016.
W dniu 04 maja 2016 r. w Kościele p.w. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie z okazji "Dnia Strażaka" odprawiona została Msza Św. w intencji strażaków oraz ich rodzin, po której odbyło się poświęcenie strażackich samochodów. Przemarsz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie do kościoła prowadził dh Waręcki Leszek z OSP KSRG Małochwiej Duży.
We Mszy Świętej, którą koncelebrowali dziekan Ks. Henryk Stanisław Kapica oraz Kapelan Strażaków Krasnostawskich Ks. Henryk Kozyra, udział wzięło wielu znamienitych gości. Uroczystość uświetniła Orkiestra z KDK w Krasnymstawie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

KP PSP Krasnystaw 2006 - 2016