Start arrow Aktualności
Aktualności
Informacja ze zdarzeń - listopad 2014 r. Drukuj Email
12.12.2014.
W miesiącu listopadzie 2014 r. na terenie rejonu działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie zanotowano 44 interwencje jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym: 23 pożary, 18 innych miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.
 
Tragiczny w skutkach pożar w m. Wola Żulińska, gm. Łopiennik Górny  08.12.2014 r. Drukuj Email
09.12.2014.
W dniu 8 grudnia 2014 r. o godzinie 16.39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego położonego w miejscowości Wola Żulińska, gm. Łopiennik Górny.
Czytaj całość…
 
Komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Drukuj Email
05.12.2014.
W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zagrożenia związanego z incydentem w elektrowni jądrowej na Ukrainie, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Państwowa Agencja Atomistyki informują, iż brak jest jakiegokolwiek zagrożenia.

"W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski. Sytuacja radiacyjna kraju jest całodobowo monitorowana przez Centrum do Spraw Zdarzeń Radiacyjnych. Na podstawie danych z systemu stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych nie stwierdzono żadnych odchyleń od wartości normalnych (nie odnotowano wzrostu poziom mocy dawki promieniowania gamma na terenie Polski)".

Wg strony ukraińskiej, pod koniec listopada br. (28.11) wystąpiły problemy w części elektrycznej turbozespołu bloku III, który musiał zostać wyłączony. Spowodowało to konieczność wyłączenia całego bloku - a więc i reaktora. Incydentowi takiemu nie towarzyszy żadne uwolnienie do środowiska substancji promieniotwórczych. W związku z tym, nie ma jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego na terenie elektrowni jądrowej, jak również poza nią.
 
Pożar na terenie "Cukrowni Krasnystaw" w Siennicy Nadolnej - 04.12.2014 Drukuj Email
05.12.2014.
W dniu 04 grudnia 2014 r. w godzinach porannych doszło do pożaru instalacji technologicznej "Cukrowni Krasnystaw" w Siennicy Nadolnej. KDR po dojechaniu na miejsce pożaru stwierdził, że palą się wysłodki buraczane w bębnie suszarni – było duże zadymienie w pomieszczeniu suszarni, dym wydobywał się z linii technologicznej.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

KP PSP Krasnystaw 2006 - 2014